среда, 26 октября 2016 г.

Бойовики готують «націоналізацію житла» (огляд преси)

«В Донецьку бойовики готують «націоналізацію» житла» – в публікації під таким заголовком газета «Сегодня» стверджує, що в селах окупованого Донбасу люди бояться кинути свій будинок навіть на кілька днів, бо можуть позбутися житла. Мешканці міст також скаржаться на захоплення квартир. Бойовики облюбували і новобудови. Про те, що нерухомість – ласий шматок для загарбників, було зрозуміло практично відразу, ще в 2014-му, коли бойовики нахабно вдиралися в дорогі будинки і квартири, виганяючи господарів, зазначає газета.


Навіть після відвертої агресії Росії, окупації територій та втрат, у багатьох українців так і не виробилось відповідного антиманіпулятивного імунітету, стверджує газета «День». Видання пише, що Росія вкидає безкінечний потік викривлень та відвертої брехні в інформаційний простір. Рецепт для протидії цьому простий – медіаграмотність журналістів. Для України, де ЗМІ схильні підхоплювати російські новини, бо їх легше перекласти українською мовою, це особлива проблема, зазначає видання. Така проста річ, як знання журналістами базових європейських мов могла б суттєво допомогти у відсіюванні російських інтерпретацій, наголошує газета у статті «Iнструкція з використання «корисних ідіотів».

В цьому ж числі «День» констатує, що дедалі більше жінок як в ЄС, так і в Україні відмовляються від декретної перерви у кар’єрі. І якщо в Європі це спричинене зростанням лояльності суспільства до мам, що працюють, то в Україні – «скрутною економічною ситуацією»: за даними Мінсоцполітики, 2/3 жінок мають проблеми з поверненням на робоче місце після трирічної декретної відпустки. Докладніше про розвиток «жіночого» бізнесу в країнах ЄС і в Україні видання розповідає в публікації «Емансипація як рушій... модернізації».

Одним із перших кроків, зроблених в анексованому Криму росіянами та їхніми кримськими ставлениками, став наступ на Українську православну церкву Київського патріархату, констатує газета «Голос України». Адже українська церква на півострові залишилася останнім оплотом кримських українців, тому її всіляко видавлюють із громадського простору Криму, намагаючись позбавити вірян ще й можливості молитися рідною мовою. Докладніше про те, як живеться в Криму УПЦ КП, газета розповідає в матеріалі «Вистояти допомагає тільки молитва».

Комментариев нет:

Отправить комментарий